موزاییک واش بتن همان بتن شسته است که در کفسازی پارک ، حیاط ، پیاده رو ، باغ ، بام (رووف گاردن) و به طور کلی محوطه سازی محیط هایی که میخواهیم از منظر زیبا و طبیعی برخوردار باشند استفاده میگردد . واش بتن یکی از انواع کفپوش های بتنی است که بتن آن از ترکیب سیمان، سنگ دانه های معدنی با رنگ طبیعی، چسب بتن و سایر افزودنی های بتن مانند فوق روان کننده های کربوکسیلاتی در انواع طرح ونقش ها با استفاده از رنگهایی که نقاش طبیعت در آفرینش جهان از آنها استفاده نموده است ساخته شده است .

معنی لغوی واش بتن

واش در لغت به معنای شستن است و قطعه بتنی که روی آن را با شستن به حالت زبر ایجاد میکنند را واش بتن می گویند.
بتن و قطعات بتنی به دو شکل کلی به صورت ویبره ای و پرسی تولید می گردد.  تا کنون تولید  واش بتن ها به صورت ویبره ای بوده که در قالبهای لاستیکی، قطعات بتنی را شکل می داده اند، اما در روش پرسی قطعه بتنی به صورت فشرده تولید میشود که از مقاومت بالایی برخورد است. اما در این روش ظاهر موزاییک  را به صورت واش ایجاد نمیکنند و در صورتی که روی آن را واش کنند یا اصلاحا شسته شود، موزایک دارای ظاهر خوبی نخواهد بود.

موزاییک واش بتن از مواد اولیه ای همچون سیمان، ماسه، سنگ‌دانه‌های طبیعی، آب و برخی افزودنی‌های بتن مانند فوق روان‌کننده‌های پلی کربوکسیلاتی تولید می گردد که همچنین می توان آن ها را در رنگ‌های متنوع تولید نمود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *