در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت سنگ پلیمری بپردازیم  .

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی از این نوع سنگ استفاده می کنند

و به دلیل اینکه این نوع از سنگ به مقدار فراوان در طبیعت یافت می شود و همچنین معادن بسیار زیادی که در کشور وجود دارند که سنگ پلیمری تولید می کنند ، باعث شده است که از این سنگ در کار های فراوان نظیر نماسازی ، محوطه سازی و دکوراسیون  به وفور استفاده  شود

در این مقاله قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم .

 • منظور از سنگ های پلیمری چه نوع سنگ هایی می باشد ؟
 • چرا از مواد نانو در سنگ های پلیمری استفاده می کنند ؟
 • چگونه می توان مقاومت سنگ پلیمری را بالاتر برد ؟
 • چرا سنگ مصنوعی نوعی بتن خود متراکم است ؟
 • سنگ های پلیمری چه ویژگی هایی دارند ؟
 • قیمت های سنگ پلیمری چگونه تعیین می گردد ؟

  منظور از سنگ های پلیمری چه نوع سنگ هایی می باشد ؟

  این سنگ ها که به سنگ مهندسی نیز معروف می باشند ، نوعی از سنگ می باشند که به وسیله ی ترکیبات نانو و همچنین ترکیبات پلیمری ساخته شده اند بنابراین استفاده از این نوع از سنگ برای به کاربردن در منازل و محیط های رو باز بسیار توصیه  می شود.

  این نوع از سنگ ها به دو صورت در طبیعت وجود دارند ، در نوع اول یا طبیعی آن سنگ پس از برش  و ساب زدن برای استفاده آماده خواهد شد اما در نوع دوم که به نوع مصنوعی  سنگ پلیمرمعروف است ، سنگ را پس از استخراج از معادن با مواد افزودنی های دیگری ترکیب می کنند تا به صورت قابل استفاده تری در بیاید، اما باید توجه داشت که هر دوی روش طبیعی و مصنوعی سنگ پلیمر در مصالح و مکان های مختلفی به کار برده می شوند .

  چرا از مواد نانو در سنگ های پلیمری استفاده می کنند ؟

  سنگ های طبیعی که از معادن استخراج می شوند برای مقاومت بهتر با مواد نانو و پلیمری ترکیب می کنند ، اما افزودن مواد نانو باعث می گردد به وجود آمدن فرآیندی به نام پلیمریزاسیون در سنگ شده در نتیجه باعث می گردد ساختار هایی کریستال مانند در سنگ شکل بگیرد در نتیجه با افزودن این نوع از مواد در سنگ سبب می شوند تا سنگ در مقابل نفوذ آب ، بالا رفتن استحکام و پیوسته شدن سطح ایمن تر شود و در هنگام استفاده و نصب مشکلی ایجاد نکند .

  چگونه می توان مقاومت سنگ پلیمری را بالاتر برد ؟

  در صورتی که در سنگ از بتن استفاده شود مقاومت و چسپندگی سنگ بالا تر خواهد رفت ، چراکه استفاده از بتن سبب می شود ساختار غیر قابل جداشدنی در سنگ به وجود بیاید به طوری که در مقابل ضربه وشکستگی بسیار مقاومت از خود نشان خواهد داد به همین دلیل اکثر کارخانه های تولید کنند ه ی موزاییک در هنگام تولید محصول پلیمری از سیمان نیز برای مقاومت بیشتر استفاده می کنند .

  سنگ های پلیمری چه ویژگی هایی دارند ؟

  این سنگ ها به دلیل داشتن ویژگی های خوب بسیار در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود این ویژگی ها عبارتند از :

   

  1. سبک هستند

  این نوع از سنگ ها به دلیل سبکی که دارند بسیار مورد توجه قرار می گیرند ، چراکه حمل و نقل سنگ برای استفاده بسیار مهم می باشد ، بنابراین سنگ های پلیمری برای این کار انتخاب مناسبی می باشند .

  1. می توان به عنوان عایق از آنها استفاده کرد

  موادی که  در این نوع از سنگ ها به کار رفته است باعث می شود که سنگ ها به عایق های صوتی و حرارتی مناسبی تبدیل شوند و از انتقال دادن حرارت و صدا به مکان های دیگر در صورت استفاده کردن می توانند مفید باشند .

  1. سنگ های پلیمری سنگ های یک دستی هستند که هیچگونه تیرگی در سطح آنها وجود ندارد .

  سنگ های پلیمری به دلیل نداشتن حباب در سطح خود که از تراکم مولوکولی آن حاصل می شود باعث می گردد با داشتن تراکم بالا در ساختار خود باعث شود که هیچگونه تیرگی در این سنگ ها وجود نداشته باشد .

  1. عدم نفوذ گرد و غبار در آن

  در این سنگ ها به دلیل داشتن پیوستگی بالا این امکان به وجود خواهد آمد که سنگ در مقابل نفوذ گرد و خاک و همچنین نفوذ آب مقاوت از خود نشان دهد و بافت آن به گونه ای طراحی شده است که در مقابل اثرات تابش آفتاب و همچنین باران ها بخصوص باران ها ی ایدی هیچگونه آسیبی به آن وارد نشود .

  1. دوام و مقاومت بالا

  در این نوع از سنگ ها به دلیل ترکیبات و فرمولاسیون خاصی که به کار فته است باعث می شود، این سنگ ها پس از نصب شدن و به کار رفتن به هیچ وجه از محل نصب خود جدا نشوند حتی در زمان زلزله .

  1. نیاز به برشکاری ندارند .

  سنگ های پلیمری در ابعاد و سایز های مختلفی تولید می شوند بنابراین در زمان نصب نیازی به برش زدن نخواهد بود .

  1. امکان استفاده در مکان های مختلف وجود دارد .

  از این سنگ ها می توان در هر فضا ومکانی چه داخل ساختمان و یا بیرون ساختمان به راحتی استفاده کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه و جود نخواهد داشت .

  1. قیمت مناسب این نوع از سنگ ها

  این سنگ ها در صورتی که به صورت طبیعی استخراج می شوند استفاده شوند به مراتب دارای قیمت بالا تری خواهند بود اما استفاده کردن از سنگ های پلیمری در رنگ ا  طرح ها ی مختلف بسیار می تواند به صرفه باشد .

  1. مقاومت بالای سنگ های پلیری

  یکی از علت هایی که موجب شکستگی و ترک خوردن سنگ ها می شود نفوذ آب در داخل سنگ ها می باشد بخصوص در فصل زمستان که سنگ در صورت نفوذ آب شروع به انقباض و انبساط می کند در نتیجه به سنگ آسیب ورد خواهد شد ، اما سنگ های پلیمری از آن دسته از سنگ هایی می باشند که آب نمی تواند به داخل آن ها نفوذ پیدا کند .

  1. چسبندگی بالا

  این محصول به دلیل اینکه دارای چسبندگی بالایی می باشد بنابراین می توان از آن در هنگام نصب کمک گرفت به این دلیل که می توان در زمان نصب با قرار دادن سنگ ریزه می توان موزاییک را به خوبی با سطح تراز کرد .

  قیمت های سنگ پلیمری چگونه تعیین می گردد ؟

  قیمت این نوع از سنگ های مهندسی یا پلیمری با توجه به اصل بودن و یا مصنوعی بودن آن ها تعیین می گردد به این صورت که اگر سنگ طبیعی باشد بدون هیچگونه افزودنی دارای قیمت بالاتری می باشد ، در چنین حالتی استفاده از سنگ های پلیمری بسیار مقرون به صرفه خواهند بود و همین طور در رابطه با به صرفه بودن این محصول  پلیمری می توان به مقاومت بالای آن  اشاره کرد از دیگر سنگ ها در جهت استفاده بسیار مناسب تر می باشد چراکه با یک بار خرید سنگ پلیمری  مرغوب  ومناسب دیگر نیازی به خرید دوباره ی محصولی دیگر برای محوطه سازی نخواهید داشت

  اما قیمت آن با توجه به کارخانه ی تولید کننده ی سنگ و همچنین مواد اولیه ای که برای ساخت به کار می رود تعیین خواهد شد البته نانو بودن و چسبند گی بالای آن هم می تواند از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت باشد
  جهت آشنایی بیشتربامحصولات موزاییک پلیمری وقیمت آن محصولات شهرموزاییک طوس رامشاهده نمایید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *