تولید موزاییک های پلیمری در چند مرحله انجام می شود؟

تولید کردن موزاییک های پلیمری در مراحل مختلفی صورت می گیرد که در این مقاله به توضیح این مطالب می پرازیم و به هر کدام از این مراحل به ترتیب اشاره خواهیم کرد:

مر حله اول:

در ابتدای کار باید به توضیح این موضوع بپردازیم که شیوه مخلوط کردن مواد اولیه برای تولید انواع موزاییک های پلیمری یا سنگ های مصنوعی به چه صورتی انجام می شود، در شروع کار شن و ماسه ای که برای تولید مورد نیاز می باشد را به به صورت کاملا خشک و به میزان ۳ به ۱ درون میکسر ریخته می شود و در مدت زمان ۲ دقیقه با یکدیگر مخلوط می شوند

و بعد از انجام دادن این کار آب را به دفعات مشخصی به مخلوط اضافه خواهند کرد تا به کمک این روش ملات تهیه شده گلوله ای شکل نشود و مقدار کمی آب در ملات بماند، همچنین اصطلاحی که برای این روش به کار می برند این است که ملات باید دو نم شود.

بعد از طی شدن این مراحل رزین را به میزان یک درصد از وزنی که سیمان دارد ( البته اضافه کردن این ماده می تواند به توصیه فروشنده نیز بستگی داشته باشد ) به ملاتی که از قبل تهیه شده است، اضافه خواهند کرد و بعد از اضافه کردن این ماده بعد از گذشت چند ثانیه ملات شل می گردد. بعد از این مرحله به مدت ۴ تا ۵ دقیقه به میکس کردن مواد ادامه خواهند داد، تا با این کار ملات تهیه شده از دیواره میکسر جدا شده و کف میکسر به راحتی مشاهده شود.

مرحله دوم:

در این مرحله ملات تهیه شده درون قالب ها ریخته می شود و برای اینکه ضخامت تمامی موزاییک های تولید شده مساوی باشد، قبل از ریختن مواد درون قالب تمام ملات را وزن کرده و سپس داخل تمامی قالب ها به طور یکسان ملات ریخته می شود.

مرحله سوم:

در این مرحله تمامی قالب هایی که از ملات پر شده است را بر روی میز ویبره قرار می دهند و به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه آن را ویبره می کنند.

مرحله چهارم:

قالب هایی که ویبره شده اند را به گرم خانه انتقال می دهند و درون قفسه ها می گذارند و بر سطح آن ها نایلون قرار داده تا یک شبانه روز به همان حالت بماند و اگر درون این قالب ها موزاییک باشد میان آنها سرامیک و یا شیشه قرار می دهند تا بخاری که در ملات ها وجود دارد، خارج نشود.
نکته مهمی که در رابطه با این موضوع وجود دارد و باید به آن توجه شود این است که: باید دمای محیط گرم خانه را بین ۲۵ الی ۳۰ درجه تنظیم کنند و اگر چنانچه دمای محیط بیشتر باشد سنگ ها و موزاییک های تولید شده به حالت شکننده ای در می آیند.

مرحله پنجم:

در مرحله پایانی بعد از اینکه ملات به مدت دو شبانه روز در قالب و در فضای گرم خانه قرار گرفت، قالب ها را از درون گرم خانه بیرون می آورند و آن را از قالب ها جدا می کنند و بعد از طی شدن این مراحل سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری آماده می شود.

نکته ای که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که در برخی از موارد این چنین گزارش شده است که بر روی سطح سنگ های مصنوعی یا موزاییک های پلیمری لکه های سفیدی دیده می شود که دلیل وجود این لکه ها وجود آهک آزاد درون سیمان و یا در خاک است که در رابطه با این مسئله پیشنهاد می گردد که نوع سیمان یا شن و ماسه را تغییر دهند

و باید شن و ماسه دو بار به وسیله آب شیرین شسته شود و اگر چنانچه از این کار نتیجه ای به دست نیاوردید باید از مواد پوزولانی از قبیل میکروسیلیکا و یا ژل میکروسیلیس استفاده نمایید، البته استفاده از پوزولانی های دیگر نیز برای این کار توصیه می شود.

چه نکاتی در رابطه با تولید موزاییک های پلیمری وجود دارد؟

۱- توجه نمایید که در هنگام ویبره کردن برای ساخت سنگ مصنوعی یا موزایک پلیمری باید نیم دقیقه تا ۴۰ ثانیه به ملات زمان دهید و اگر این زمان بیشتر شود، آب و سیمان از ملات جدا خواهد شد و مقاومت موزاییک از بین می رود و بعد از نصب کردن آنها پس از چند سال سطح موزاییک ها خراب می شود. هنگامی که زمان ویبره بیشتر شود آب در پشت ملات جمع می شود و پس از خشک شدن موزاییک ها مانند پفک ریخته می شود که همین دلیل سبب می شود که ملات به زیر سازی موزاییک چسبیده نشود و بعد از مدتی موزاییک از جا کنده شود.

۲- میزان آبی که برای تولید موزاییک های پلیمری استفاده می شود، باید کم باشد و اگر این مقدار بیشتر شود، مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد، اتفاق می افتد.

۳- مقدار روان کننده ای که برای تولید موزاییک استفاده می شود باید به میزان مشخصی باشد. بنابراین برای این کار باید روان کنندها را از شرکت هایی که معتبر هستند، تهیه نمایید و نکاتی که در رابطه با مصرف آنها وجود دارد را رعایت کنید.

در رابطه با روان کننده های موزاییک پلیمری یا سنگ مصنوعی نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه شود و این روان کننده ها تنها با مخلوط شدن در سیمان نتیجه درستی می دهند نه مخلوط شدن با شن و ماسه و اگر چنانچه این ماده را زیاد مصرف نمایید

سبب می شود که در پشت کار حالت کف مانند ایجاد شود و مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد، اتفاق بیفتد و اگر میزان آن کم باشد باید آب بیشتری را در ملات اضافه کنید که این کار باعث شل شدن ملات خواهد شد، مشکلات دیگری پیش می آید. بنابراین برای این کار باید سعی کنید که مواد را به میزان مشخصی اضافه کنید که محصول با کیفیتی را تولید نمایید.

۴- باید به این نکات نیز توجه کنید که در آغاز فصل زمستان و سرد شدن هوا مشکلات زیادی از قبیل چسبیدن ملات تهیه شده به قالب موزاییک یا سنگ مصنوعی و یا شکستن و ترک برداشتن محصول در زمان خارج کردن آن از قالب موزاییک وجود دارد که تمامی این مشکلات پیش آمده مربوط به وضعیت آب و هوایی می باشد.

موزاییک های پلیمری چه مزیت هایی نسبت به محصولات دیگر دارند؟

موزاییک های پلیمری در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارند.

موزاییک های پلیمری نسبت به بقیه محصولات از وزن کم تری برخوردار هستند.

این موزاییک ها دارای طراحی و تنوع زیادی در رنگ بندی می باشند.

موزاییک هایی پلیمری به برشکاری نیازی ندارند.

موزاییک های پلیمری نسبت به محصولات دیگری قیمت مناسب تری دارند.

جهت آشنایی بیشتر باموزاببک پلیمری محصولات شهر موزاییک طوس رامشاهده نمایید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *