قیمت موزاییک

قیمت موزاییک از این جهت که موزاییک از متداول ترین پوشش های ساختمانی است، مهم است. موزاییک در حقیقت یک نوع بتن است که تراکم خود را از طریق فشار پرسی و یا از طریق فشار ویبره ای تامین می کند. بنابر آنچه که گفته شد، می توان دریافت که موزاییک ها غالبا در دو نوع موزاییک پرسی و ویبره ای  تولید می شوند که قیمت هر کدام متفاوت است.

شما با یک سرچ ساده در اینترنت و یا پرس و جو از چند شرکت می توانید متوجه تفاوت های قیمتی که رایج است بشوید. اما چرا؟ مطمئناً با وجود شرایط اقتصادی و تورمی که حاصل شده، این روز ها با هر خریدی بیشتر متوجه مثَل معروف هیچ ارزانی بی حکمت و هیچ گرانی بی علت نیست، می شویم.

رابطه ی قیمت و کیفیت همیشه مهم بوده است؛ به همین خاطر ما درمجموعه طوسموزاییک مشهد سعی می کنیم به شما نشانه های یک موزاییک مرغوب را معرفی کنیم تا با استفاده از آن بتوانید سفارشتان را با مبلغی مقبول و استاندارد پیدا کنید.

اساساً قیمت موزاییک ها به عوامل بسیاری بر می گردد که عمده ترین آن همان موضوع کیفیت است. یک موزاییک مرغوب ترک مویی ندارد و یا اگر داشته باشد با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.

موزاییک های مرغوب دارای برجستگی ها و بریدگی هایی برکناره، مانند چرخ ساعت نیستند، همچنین مقشر و پوسته پوسته هم نیستند.

معمولا موزاییک های کم کیفیت در یک سفارش رنگ همسانی نخواهند داشت و این موضوع زمانی که محیط مورد نظر را مفرش می کنیم بیش از پیش خود را نشان می دهد.

لب پریدگی موزاییک ها نباید بیش از چهار میلی متر باشد و دانه های صیقل پذیر آن باید به طور واضحی منظم باشند .

مسئله حائز اهمیت دیگر اینکه موزاییک ها بعد از آب دیده شدن شوره می زنند و حفره هایی کوچک روی پهنای آن ایجاد می شود. این حفره ها در موزاییک های با کیفیت در فاصله ای زیر پنجاه سانتی متر دیده نخواهد شد.

قیمت موزاییک بنا بر این دست عوامل ممکن است از پایین ترین قیمتی که شنیده اید تا بالاترین متغیر باشند

قیمت موزاییک سیمانی:

موزائیکی که در سطح رویه فاقد سنگ دانه های تزئینی است و تنها دارای شیار و طرحهای ساده است. قیمت موزاییک آن

به نسبت پایین رو به متوسط می باشد.

 

2)قیمت موزاییک سنگ دار :

 

موزائیکی است که در سطح رویه ی آن از سنگ های تزئینی استفاده شده است و به 3 صورت شیاردار(طرح دار)، صاف، شسته ساخته می شود و برحسب اندازه و قطر دانه های سنگی قابل مشاهده به 5 دسته تقسیم می شوند. قیمت موزاییک آن نسبتا متوسط می باشد.

 

3) قیمت موزاییک شیاردار :

 

موزائیکی است که در سطح رویه آن به اشکال مختلف دارای فرورفتگی و برجستگی بوده و به عنوانه فرش کف پیاده رو و محوطه استفاده می شود.  قیمت این نوع موزاییک نیز تقریبا متوسط می باشد.

 

 

4)قیمت موزائیک شسته :

 

موزائیکی است که در سطح آن دانه های شن به صورت برجسته نمایان ست. قیمت موزاییک متوسط رو به بالا می باشد.

 

5)قیمت موزائیک پلاکی :

 

موزائیکی است که در سطح رویه آن مصالح ساختمانی سخت و صیقل پذیر وجود دارد و اندازه این سنگها برحسب ابعاد موزائیک متفاوت است و به صورت صاف ساخته می شود. قیمت موزاییک از این نوع نسبتا بالا می باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *