کاشی و سرامیک ایران بخصوص سنگ های پلیمری در جهان دارای چه مشکلاتی می باشند ؟

از مشکلاتی که بر سراه صنعت کاشی و سرامیک بخصوص سنگ های پلیمری قرار گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از :

 1. نداشتن برندیگ در بازار های جهانی برای صادرات و شناسایی این محصول ایرانی
 2. در بعضی از موارد تنوع چشم گیری در محصولات صادراتی وجود ندارد .
 3. به دلیل بالا رفتن هزینه تولید کنندگان در ساخت این محصولات برای صادرات با مشکلاتی روبه رو شده اند .
 4. هزینه بالای تعمیر و خریداری دستگاه های میکس باعث شده است تولید کنندگان را با درد سر های جدی در این حوزه از تولید موزاییک روبه رو کرده است  .

  ایران  از نظر صادرات سنگ های پلیمری در جهان چه جایگاهی دارد ؟

  با توجه به آمار های موجود ایران از لحاظ صادرات سنگ های پلیمری در سال های مختلف فراز و فرود هایی داشته است ، اما چیزی که مشخص است این می باشد که کاشی و سرامیک ایران با توجه به اینکه از نظر برندینگ وضعیت خوبی ندارد اما همواره در جهان سنگ پلیمری ایران شناخته شده می باشد به صورتی که کشور های جهان کاشی و موزاییک ایران را بهترین نوع در جهان به دلیل کیفیت و مقاومت بالایی که دارند می شناسند  .

   

  همچنین ایران از لحاظ صادرات این محصول به کشور های مختلف از جایگاه خوبی در جهان برخوردار می باشد ، همچنین وجود کشور های توسعه نیافته ای که در اطراف ایران مانند عراق ، پاکستان ، افغانستان و حتی کشور های آفریقایی باعث شده است بازار مناسبی برای صادرات این محصول برای ایران به وجود بیاید ، بنابراین تولید کنندگان  ایرانی می تواند با ایجاد طرح های مختلفی که در این نوع از محصول می تواند بدهد میزان تقاضا برای واردات این محصول  را توسط کشور های دیگر  به صورت چشمگیری افزایش می یابد .

   

   

  جهت آشنایی بیشتر بامحصولات موزاییک پلیمری محصولات طوس موزاییک مشهد را مشاهده نمایید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *